Aktualności


Prof. Piotr Szynkarczyk członkiem zarządu IAARC

pszynkarczykMiło nam poinformować, iż prof. Piotr Szynkarczyk został wybrany członkiem zarządu International Association for Automation and Robotics in Construction.

 

 

 


Nowe uprawnienia w dyscyplinie automatyka i robotyka

logo PGDecyzją Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów z dnia 29.05.2017 Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki  Gdańskiej uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie automatyka i robotyka.

  


Kształcenie na kierunkach studiów związanych z automatyką

logo ksztalcenieW 2017 roku mija 30 lat od utworzenia kierunku studiów automatyka i robotyka. W załączeniu opracowanie prof. Edwarda Jezierskiego, członka Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego przygotowane z okazji tego jubileuszu.

 


Jubileusz Profesora Henryka Góreckiego

Gorecki HW dniu 30 marca 2017 r. na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyła się uroczystość poświęcona wspaniałemu Jubileuszowi - 90-lecia urodzin Profesora Henryka Góreckiego, współtwórcy polskiej szkoły naukowej w zakresie teorii sterowania i krakowskiej szkoły automatyki.

 

Laudacja - prof. Ryszard Tadeusiewicz

Droga naukowa - prof. Witold Byrski

Biogram w czasopiśmie AMCS - prof. Witold Byrski


Tytuł naukowy profesora nauk technicznych

Szynkiewicz EPostanowieniem z dnia 27 lutego 2017 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał dr hab. inż. Ewie Niewiadomskiej-Szynkiewicz tytuł naukowy profesora nauk technicznych. Prof. dr hab. inż. Ewa Niewiadomska-Szynkiewicz jest absolwentką Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Obecnie pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Instytucie Automatyki i Informatyki Stosowanej, Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.


Nowy doktor habilitowany w dyscyplinie automatyka i robotyka

Meller MichalW dniu 21 lutego 2017 roku Rada Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, na podstawie uchwały komisji habilitacyjnej powołanej przez Centralną Komisję do Spraw Stopni i Tytułów i oceny dorobku naukowego, nadała dr. inż. Michałowi Mellerowi stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych, w dyscyplinie automatyka i robotyka.


Czasopismo KAiR indeksowane przez JCR

ArchivesofControlSciencesMamy ogromny sukces - kwartalnik Archives of Control Sciences jest już indeksowany przez Journal Citation Reports (JCR). Ogromne gratulacje dla prof. A Świerniaka i zespołu za wprowadzenie ACS na tzw. listę filadelfijską.


 Nowa publikacja książkowa

Systemy ekspertowe dla automatyzacji zarządzaniaZ przyjemnością informujemy, że ukazało się drugie wydanie internetowe książki pt. Systemy ekspertowe dla automatyzacji zarządzania autorstwa prof. Antoniego Niederlińskiego. Jest to edycja rozszerzona z roku 2015 z rozbudowanym słownikiem ważniejszych termiów oraz zestawem zadań do rozwiązania.

 

 


Nowy doktor habilitowany w dyscyplinie automatyka i robotyka

NoconWitoldW dniu 20 grudnia 2016 r. Rada Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach, na podstawie uchwały komisji habilitacyjnej powołanej przez Centralną Komisję do Spraw Stopni i Tytułów oraz oceny dorobku naukowego, nadała dr. inż. Witoldowi Noconiowi stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych, w dyscyplinie automatyka i robotyka.


Wybory na członków PAN

logo PANW dniu 1 grudnia 2016 roku Zgromadzenie Ogólne PAN wybrało prof. Andrzeja Bartoszewicza oraz prof. Ewarysta Rafajłowicza na członków korespondentów PAN. Ponadto na tym posiedzeniu Profesorowie Krzysztof Malinowski oraz Leszek Rutkowski zostali wybrani na członków rzeczywistych PAN.

Gratulujemy!